EfTEN CapitalEfTEN Capital

EfTEN Residential Fund

EfTEN Capital omandas Riias 12-korruselise elamu

EfTEN Capital teatas täna 12-korruselise elamu ostmisest Riias Dole kaubanduskeskuse piirkonnas, mis tähistab ettevõtte sisenemist Läti elukondliku üürikinnisvara turule. Ost, mille väärtus on 2,75 miljonit eurot, kinnitab fondi strateegilist kavatsust mitmekesistada oma kinnisvaraportfelli ja luua kindel positsioon elukondliku kinnisvara sektoris, pakkudes investoritele olulist väärtust ning andes samas märkimisväärse panuse kohalikule elukondliku kinnisvara turule.

Kooskõlas EfTENi eesmärgiga pakkuda kvaliteetseid elamispindu, läbib 102 ühe- ja kahetoalisest korterist koosnev 12-korruseline hoone põhjalikud renoveerimistööd. Uuendused tagavad vastavuse kaasaegse kinnisvara tänapäevastele standarditele ning EfTENi jätkuva pühendumise vastutustundlikule ja jätkusuutlikule investeerimisele (ESG).

„See strateegiline samm ei näita mitte ainult meie pidevat pühendumist oma portfelli mitmekesistamisele, vaid rõhutab ka mõistmist, et nõudlus kvaliteetse elukondliku kinnisvara järele kasvab pidevalt. Näeme Läti elamispindade turul suurt potentsiaali ja usun, et see omandamine mängib keskset rolli rahuldamaks kasvavat nõudlust kvaliteetsete pikaajaliste üürimisvõimaluste järele,“ kommenteeris EfTEN Capital Latvia tegevjuht Viktors Savins. „Meie meeskond ootab järgmise aasta alguses algavaid renoveerimistöid, mille tulemusena saame pakkuda tulevastele elanikele kaasaegset ja jätkusuutlikku elukeskkonda ning meie investoritele konkurentsivõimelist tootlust,“ lisas ta. „Koguinvesteeringuks on planeeritud ligikaudu 7,2 miljonit eurot ehk 1900 eurot väljaüüritava ruutmeetri kohta, mis on oluliselt madalam kui praegu Riias müügil olevate võrreldavate korterite hind. Nii loob EfTEN investoritele olulist väärtust juba ehitusfaasis.”

Riia üürikorterid on EfTEN Residential Fundi neljas investeering. Eelmise aasta alguses valmis Tallinnas 113 korteriga Kadaka üürimaja ja tänavu aprillis 96 korteriga Kaunase üürimaja. Seni suurim investeering, 145 korteriga Vilniuse üürimaja valmib 2024. aasta alguses. „Valminud hoonete esmased tulemused on oodatust paremad. Tallinnas on sisuliselt alates valmimise hetkest kõik korterid pidevalt välja üüritud ning eriti just väiksemate korterite osas on tekkinud märkimisväärne üürnike järjekord. Kaunases saavutas täituvus vaid mõne kuuga 63%. See annab kindlustunde, et ka meie esimene Riia projekt osutub edukaks ja edasi vaadates jätkame uute üürimajade ehitamist kogu Baltikumis,“ kommenteeris juhatuse esimees Viljar Arakas.

Uue objekti lisamisega jätkab EfTEN Residential Fund oma aktsionäridele jätkusuutliku ja pikaajalise väärtuse loomist, pakkudes samal ajal elanikele kvaliteetseid elamislahendusi.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute sellega.
Loe ka ettevõtte Privaatsuspoliitikat.

OK