EfTEN CapitalEfTEN Capital

EfTEN Real Estate Fund 5

EfTEN käivitas uue fondi ja ostis Vilniuses Danske panga büroohoone

EfTEN Capital käivitas uue ärikinnisvarafondi, mis lähtub rohelise investeerimise põhimõtetest. Fondi esimene ost on Vilniuses asuv Danske panga büroohoone, kuhu pank on koondanud oma grupi tugiüksused.

Äsja asutatud EfTEN Real Estate Fund 5 on institutsionaalsele ja professionaalsele kliendile suunatud alternatiivne, kinnine investeerimisfond, mille sihiks on iga-aastane GRESB-i (Global Real Estate Sustainability Benchmark) rohereiting. Uue fondi eelkäija on EfTEN Real Estate Fund 4, mille investeerimisperiood on lõppenud ja millel on Baltimaade kinnisvarafondide seas kõrgeim GRESB-i jätkusuutlikkuse reiting – neli tärni viiest.

Uue fondi suurimad investorid on EfTEN United Property Fund ja LHV pensionifondid ning neile lisaks paljud professionaalsed investorid. Fondi EfTEN Real Estate Fund 5 saavad jaeinvestorid paigutada kapitali EfTEN United Property Fundi kaudu, mis teeb oma seni suurima investeeringu ning paigutab EfTEN-i uude fondi enamuse oma investeerimata vahenditest.

„Uus fond täiustab EfTEN-i roheliste investeeringute portfelli, kuna oleme selles vallas Baltimaade kinnisvarafondide seas teenäitajad. Meil on rõõm käivitada uus fond, omandades büroohoone Vilniuse tähtsaima ärirajooni südames,“ ütles fondivalitseja EfTEN Capital tegevjuht Viljar Arakas.

Hoonel on strateegiline asukoht linna peamises äripiirkonnas Vilnius CBD. Hinnanguliselt töötab Vilnius CBD-s 50 000 inimest.

Kaheksakorruselise hoone ankurrentnik on Danske pank koos MobilePay’ga, mis on panga mobiilimaksete üksus, ning Danskele kuulub läheduses veel neli hoonet. Hoones tegutseb ka finantsteenuste ettevõte Mandatum Life Insurance.

Büroohoone ehitati 2007. aastal ning selle brutorendipind on üle 8000 ruutmeetri.

Tehingut finantseeris Swedbank ja nõustas Newsec ning ostja nõustaja oli advokaadibüroo FORT Legal.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute sellega.
Loe ka ettevõtte Privaatsuspoliitikat.

OK