EfTEN CapitalEfTEN Capital

EfTEN Real Estate Fund 4

EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Vilniuses kolm ärihoonet

EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Vilniuses kolmest ärihoonest koosneva kompleksi. Molėtai maantee ääres asuvate hoonete üürnikuks jääb need müünud Arginta Group.

Kompleks koosneb kolmest hoonest, kus on üle 16 000 ruutmeetri tööstus-, logistika- ja kontoripinda. Aastatel 2007–2018 rajatud hooned on kvaliteetsetest materjalidest ja  tipptasemel tehnoloogiaga, vastates sinna paigaldatud päikesepaneelide, tuuleturbiinide ja elektriautode laadimisjaamadega kaasaegsete üürnike vajadustele.

Arenevas innovatsiooni- ja tööstuspiirkonnas paiknevad hooned on 12 km kaugusel Leedu pealinna südamest ja 15 km kaugusel Vilniuse rahvusvahelisest lennujaamast. Tänu asukohale A14 maanteel on kompleksist hea ligipääs riigi teistesse piirkondadesse.

„Arginta kompleks on meie neljanda fondi esimene investeering Vilniuses ning see sobib varaklassi ja asukoha poolest ideaalselt fondi hajutatud strateegiaga. Omandasime kvaliteetsed hooned, mis andsime pikaajalisele rendile tunnustatud ettevõtete grupile. Lisaks näeme ümbritseva piirkonna tugevat potentsiaali, et sellest saaks Vilniuse üks peamisi kõrgtehnoloogiale ja innovatsioonile keskendunud piirkondi ning meil on siin kindlasti edasise laienemise plaanid,“ ütles EfTEN Capital AS-i tegevjuht Viljar Arakas.

Hooned müünud Arginta Group sõlmis tehingu allkirjastamisel pikaajalise rendilepingu ning jääb hoonete kasutajaks. Üürnike seas on veel Armila, mis on Leedu üks suurimaid rahvusvahelisi farmaatsiatoodete hulgimüüjaid, samuti infrapunalaseri seadmeid valmistav Brolis Semiconductors ja Arginta Engineering, mis töötab välja, toodab ja ekspordib spetsiaalseid tööstusseadmeid.

“Meil on hea meel näha paljude investorite huvi ja ootame pikka ja edukat koostööd EfTENiga. Meie eesmärk on keskenduda oma põhitegevusele, kuhu kavatseme investeerida vabanenud kapitali. Üks meie peamistest projektidest, kus kasutame vabanenud kapitali, on tööstuse innovatsioonikeskuse arendamine nendesamade kinnistute kõrval. See keskus on mõeldud igas suuruses ettevõtetele, et oma uuendusi testida ja arendada,“ ütles Arginta Groupi juhatuse esimees Gintautas Kvietkauskas.

Newsec Balticsi tehingute juht Andrius Švolka: ”See tehing ja muud lähiümbruses kavandatud arendused näitavad asukoha tugevat potentsiaali saamaks Leedu tööstus- ja tehnoloogiliste uuenduste keskuseks. Samuti näitab see müügi ja tagasirendi tehing veel kord, et nõudlus korralike rendilepingutega kvaliteetsete tööstus- ja logistikakinnistute järele on kohalike ja välismaiste fondide seas eriti suur.”

“Võib öelda, et ärikinnisvara turul, mis on juba üsna aktiivne, on tööstus- ja logistikakinnisvara segment muutumas investorite tõeliseks lemmikuks. Praegu näeme tööstussektori taassündi – üks väheseid, kes eelmisel aastal mitte ainult ei pidanud langusele vastu, vaid isegi kasvas. Meil on hea meel, et selle tehingu mõlemad osapooled – nii ostja kui ka müüja – on Luminori kliendid, mis võimaldas tehingu finantseerimistingimused kiiresti ja tõhusalt kokku leppida,” ütles Luminori kinnisvara finantseerimise ekspert Gediminas Kesminas.

Tehing viidi lõpule 31. märtsil 2021 ning seda finantseeris Luminor. Müüja juriidiline nõustaja oli advokaadibüroo Ellex ning ostjal advokaadibüroo FORT legal.

Tehingu järel kuulub EfTEN Real Estate Fund 4 investeerimisportfelli seitse objekti: lisaks uuele ostule veel Kadrioru ärikeskus, Dominante logistikakeskus Riias, River Mall kaubanduskeskus ja River Hall ärikeskus Kaunases, Bergi logistikakeskus Riias, RYO kaubanduskeskus Panevėžyses ning SBA logistika- ja tootmiskeskus Klaipėdas.

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute sellega.
Loe ka ettevõtte Privaatsuspoliitikat.

OK