EfTEN CapitalEfTEN Capital

EfTEN Real Estate Fund 4

EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Klaipedas SBA logistika- ja tootmiskeskuse

EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Leedus Klaipėda meresadama lähedal asuva SBA logistika- ja tootmiskeskuse. Objekti ostuhind on 28,6 miljonit eurot ja tehingut rahastas Luminor.

 „Rahvusvahelises logistikasõlmes asuv kinnistu paistab ka silma Baltimaade kõige rohelisema lao- ja tootmiskompleksina, sobides nii hästi Balti kõigi aegade esimese rohelise kinnisvarafondi EfTEN Real Estate Fund 4 portfelli,“ ütles EfTEN Capital AS-i tegevjuht Viljar Arakas.

„Tehing tähistab SBA Groupi laienemise uut etappi. Oleme edukalt välja arendanud unikaalseid, rohelisel tehnoloogial põhinevaid kinnisvaraobjekte ja realiseerime nüüd loodud lisandväärtust. Samal ajal mobiliseerime ressursse oma uute, maailmaturule suunatud strateegiliste ja ambitsioonikate projektide jaoks,“ ütles SBA Groupi asepresident Jolanta Grašienė.

„Meil on hea meel olla osaline kahe oma valdkonna juhtiva ettevõtte vahel toimunud tehingus. SBA tööstuspark on üks ambitsioonikamaid tööstuskinnisvara projekte strateegilises asukohas ja see järgib kõrgeimaid keskkonnanõudeid, mis on kooskõlas Luminori prioriteetidega säästvama majanduse edendamiseks,” ütles Luminori kinnisvaraprojektide juht Gediminas Kesminas.

Kinnistul asuvad uus laohoone ja tootmishoone, kus on kokku ligi 44 000 ruutmeetrit renditavat brutopinda. Ostu-müügitehingu sõlmimisel renditakse mõlemad hooned Innovo logistika UAB-le vastavalt 15-aastasele rendilepingule. SBA Furniture Group on Balti riikide suurim mööblieksportija ning Innovo logistika UAB emaettevõte. Grupi ettevõtted mängivad tähtsat rolli IKEA tootmis- ja tarneahelas.

SBA logistika- ja tootmishooned moodustavad esimese ja teise etapi 50-hektarilises SBA Industry Innovation Valley’s, kus muuhulgas valmib 2027. aastaks üle 160 000 ruutmeetri rohelisel tehnoloogial põhinevaid A+ klassi hooneid.

Kinnistu asub suuremate transpordikoridoride juures, mis ühendavad Klaipėdat ja sadamat Kaunase ja Vilniusega. Palanga rahvusvaheline lennujaam on SBA logistika- ja tootmiskeskusest vähem kui 40 km kaugusel.

„Jätkusuutlikud ja uuenduslikud projektid strateegilistes asukohtades, usaldusväärsete üürnike ja pikaajaliste lepingutega on tõepoolest väga nõutud. Valiku tegemisel otsisime kõrge usaldusväärsusega ostjat, et oleks tagatud nii tehingu edukas lõpuleviimine kui ka sujuv koostöö tulevikus. Ostja suhtumine ja nende vaade pikaajalisele koostööle vastasid meie ootustele ja vaatamata pandeemiale viisid mõlema osapoole professionaalsed meeskonnad tehingu väga kiiresti lõpule,” rääkis tehinguprotsessi juhtinud SBA varade direktor Ignas Mačeika.

Tehingu juriidilised nõustajad olid SBA Groupi poolel advokaadibüroo SORAINEN ja EfTEN Capital AS-i poolel advokaadibüroo FORT.

Tehingu järel kuulub EfTEN Real Estate Fund 4 investeerimisportfelli viis objekti, lisaks kõnealusele Kadrioru ärikeskus, Dominante logistikakeskus Riias, River Mall kaubanduskeskus ja River Hall ärikeskus Kaunases ning RYO kaubanduskeskus Panevėžyses.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute sellega.
Loe ka ettevõtte Privaatsuspoliitikat.

OK