EfTEN CapitalEfTEN Capital

EfTEN Real Estate Fund 4

EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Kaunases kaubanduskeskuse ja ärikeskuse

EfTEN Capital AS-i hallatav EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Kaunases kaks objekti, ostukeskuse River Mall ning ärikeskuse River Hall.

 Tehingut finantseeris Swedbank ning ostjat nõustas tehingu läbiviimisel Advokaadibüroo FORT. Tehing on lõpule viidud ja selle hind ei kuulu osapoolte kokkuleppel avaldamisele.

Mõlemad keskused müüs UAB SIRIN Development, mis on arendanud üle 300 000 ruutmeetri äri- ja tööstuskinnisvara Leedus, Lätis ja Venemaal. Ettevõte näitab praegu kiiret kasvu ning kavatseb 2019. aasta jooksul investeerida 100 miljonit eurot logistikaparkidesse Balti riikide, Venemaa ja Rumeenia turgudel.

EfTEN Real Estate Fund 4 ostetud objektid on nende otstarvet silmas pidades ideaalses asukohas: mugavad büroo- ja kaubanduspinnad asuvad linnasüdames, Kaunase vanalinna lähedal ning linna ühel peatänaval Jonavosel, Nerise jõe lähistel kiiresti arenevas äripiirkonnas.

Baltimaade suurima ärikinnisvara fondivalitseja EfTEN Capital ASi tegevjuht Viljar Arakas ütles, et Kaunase ärikinnisvara turg areneb kiiresti ning see saab pakkuda institutsionaalsele kapitalile kõrge kvaliteediga atraktiivseid objekte. „Kaunas on Balti riikide suuruselt neljas linn ning usume selle väljavaadetesse. Kaunase ärikinnisvara hinna ja kvaliteedi suhe on üks piirkonna parimaid,“ sõnas Arakas.

River Mall on kaasaegne ostukeskus, mille pindala on 11 280 ruutmeetrit. Keskuses on 29 rentnikku: Maxima, IKEA, Topo centras ja mitmed teised. River Hall on 8680-ruutmeetrine ärikeskus, kus asub seitse rentnikku. A-klassi ärikeskuse River Hall peamised rentnikud on IT-ettevõtted Hostinger, Oracle ja Juvare.

„River Hall ja River Mall sobivad suurepäraselt meie investeerimisstrateegiaga: kasvav Kaunase kinnisvaraturg, äärmiselt atraktiivne asukoht, ostu- ja ärikeskuse tipprentnikud, kvaliteetsed hooned, professionaalne arendaja ja kinnisvarahaldus olid peamised tegurid, mis viisid investeerimisotsuseni,“ ütles Arakas.

„Meil on hea meel, et suutsime halli tööstuspiirkonna muuta atraktiivseks investeerimisobjektiks, mida EfTEN Capital hindas. Meie äris on igal projektil algus ja lõpp ning tehing ei tähenda sugugi seda, et lahkume Kaunasest – hoopis vastupidi. Oleme tulemustega rahul ning praegu arendame Kaunase Logistikakeskust Martinavose tänaval,“ ütles SIRIN Developmenti juht Laurynas Kuzavas.

Müüjat nõustas tehingu juures kinnisvara konsultatsioonifirma Newsec.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute sellega.
Loe ka ettevõtte Privaatsuspoliitikat.

OK