EfTEN CapitalEfTEN Capital

EfTEN Real Estate Fund 4

EfTEN Capital asutas järjekorras neljanda, 95 miljoni euro suuruse esmamärkimisega kinnisvarafondi

Baltikumi suurim kinnisvarafondide valitseja EfTEN Capital AS täiendas oma fondiperekonda järjekorras neljanda ärikinnisvarale keskenduva fondiga. Usaldusfond EfTEN Real Estate Fund 4 esmamärkimisel osalesid Baltimaade institutsionaalsed investorid ning EfTEN Capitali partnerid kokku 95 miljoni euroga.

Eesti usaldusfondina (ingl k limited partnership) loodud EfTEN Real Estate Fund 4 on institutsionaalsetele investoritele mõeldud 10-aastase tähtajaga kinnine investeerimisfond, mis hakkab investeerima rahavoogu tootvatesse ärikinnisvara objektidesse Baltimaades. Fondi avalikult ei pakuta. Fond jätkab EfTEN Kinnisvarafond II AS-i edukat investeerimisstrateegiat, millega pakutakse institutsionaalsetele investoritele võimalust osaleda Balti kinnisvaraturul läbi suuremate ärikinnisvaraobjektide nagu kontorihooned, kaubanduskeskused, lao- ja tööstushooned omamise. Fondi investeerimisstrateegia ei luba võtta arendusriski ega investeerida alla 15 miljoni eurose turuväärtusega objektidesse.  Fondi moodustamise lõpuleviimiseks tuleb see registreerida äriregistris.

„Uue fondi strateegia näeb ette investeerimist nö core/core+ ehk hea asukohaga  kvaliteetsetesse madala riski ja kindla rahavooga objektidesse. Sarnane investeerimisstrateegia oli meie järjekorras teisel fondil EfTEN Kinnisvarafond II AS, mis on tänaseks seoses plaanitud fondimahu saavutamisega oma investeerimistegevuse lõpetanud. Tallinna börsil noteeritud kolmanda fondi, EfTEN Real Estate Fund III AS investeerimisstrateegia on selgelt oportunistlikum, üksikute investeeringute keskmine hind madalam ja tänu investeerimisstrateegia erinevusele ei konkureeri see asutatava fondiga,“ märkis EfTEN Capital AS-i tegevjuht Viljar Arakas.

Ta lisas, et „fondi suuruse eesmärgiks on seatud 120 miljonit eurot omakapitali, mida fondivalitsejal on õigus kaasata pooleteise aasta jooksul alates esmamärkimisest. Seetõttu ei ole liiga tavaline, et juba esmamärkimise käigus täitus sellest summast 80%. See näitab ühelt poolt endiselt suurt huvi varaklassi vastu, kuid teisalt ka usaldust meie seni tehtud töö ning uute plaanide suhtes.“ Fondi investorite hulgas on erinevad Balti riikide pensionifondid, elu- ja varakindlustusseltsid ning fondivalitseja partnerid.

EfTEN Real Estate Fund 4 võib kasutada kuni 60% laenuvõimendust, mis tähendab, et fondi kogumahuks võib kujuneda ligi 300 miljonit eurot. „Kui 15 miljonit eurot on väikseim lubatud tehingu väärtus, siis tegelikkuses soovime valida portfelli hooneid, mille turuväärtus jääb vahemikku 30-50 miljonit eurot,“ kommenteeris Arakas. Fondi asutamist nõustas advokaadibüroo Deca Legal.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute sellega.
Loe ka ettevõtte Privaatsuspoliitikat.

OK