EfTEN CapitalEfTEN Capital

EfTEN Real Estate Fund 4

Agentuur GRESB hindas kõrgelt EfTENi Baltimaade esimest rohelist kinnisvarafondi

Rahvusvaheline jätkusuutliku investeerimise hindaja GRESB omistas EfTEN Real Estate Fund 4-le neli tärni viiest võimalikust edusammude eest ESG-valdkonnas, mis hõlmavad fondi rohelist ja jätkusuutlikku tegevust.

„GRESB (Global Real Estate Sustainability Benchmark) on kahtlemata globaalne ESG (Environmental, Social, and Governance) valdkonna mõõdupuu kinnisvarafondidele, investoritele ja juhtidele. Kuigi ESG-l on alati olnud kindel roll EfTENi tegevuses, oleme viimasel ajal pööranud sellele veelgi rohkem tähelepanu, mis on aidanud EfTEN Real Estate Fund 4-l saada Baltikumi esimeseks roheliseks kinnisvarafondiks,” ütles EfTEN Capital AS-i tegevjuht Viljar Arakas.

Näiteks kuulub fondi portfelli SBA logistika- ja tootmiskeskus Klaipėdas, mis on Baltimaade kõige rohelisem lao- ja tootmiskompleks.

„EfTENi jaoks tähendab ESG kinnisvara puhul energiasäästu, meie üürnike elu- ja töötingimuste parandamist ning nende ja kogukonna kaasamist. See hõlmab kõike alates ehitiste sertifikaatidest (BREEAM, LEED jt) kuni selgete sisemiste reeglite  ja koostöörühmadeni, mille näiteks regulaarselt kohtuv ESG komitee,” lisas Arakas.

Eriti praeguste energiahindade tõusu taustal on taastuvenergiale ja säästvale tarbimisele keskendumine erilise tähtsusega, et vähendada energiakulusid ja heitkoguseid.

EfTEN Real Estate Fund 4 osales GRESB süsteemis teist aastat ning tõstis mullusega oma reitingut, saavutades neli tärni viiest võimalikust ning platseerudes Euroopa 210 võrdlusgrupi fondi seas 11. kohale.

GRESB kogub, valideerib, hindab ja võrdleb ESG andmeid, et pakkuda välja ärianalüüse, kaasamisvahendeid ja lahendusi regulatiivseks aruandluseks. Kogu maailmas kasutab GRESB-d 140 institutsionaalset investorit ning enam kui 1500 kinnisvarafondi juhti ja ettevõtet, mille portfellidesse kuulub 117 000 objekti ning 5,7 triljonit dollarit hallatavaid varasid.

GRESB-l on ESG-ga seotud teavet kõigi turu tipptegijate kohta, mis tähendab, et nad on kursis kõigega alates investeerimisprotsessist, ESG-poliitikast ja rohelisi põhimõtteid järgivatest rendilepingutest kuni üürnike ja töötajate rahulolu-uuringuteni. GRESB teab, kui palju energiat, gaasi ja vett iga portfelli kuuluv kinnisvara tarbib ning isegi kui palju jäätmeid igal aastal kogutakse.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute sellega.
Loe ka ettevõtte Privaatsuspoliitikat.

OK