EfTEN CapitalEfTEN Capital

EfTEN Kinnisvarafond II

Radisson Collection hotell on esimene renoveeritud hoone Eestis, mis kvalifitseerus SEB rohelaenule

Renoveeritud Radisson Collection hotell, mille omanikuks on EfTEN Kinnisvarafond II AS, on läbi teinud märkimisväärse muutuse ning saavutanud A-energiaklassi Tegemist on esimene renoveeritud hoonega, mis kvalifitseerus SEB rohelaenuks.

SEB korporatiivpanganduse kinnisvara osakonna juht Anu Arnover: “Radisson Collection hotelli edukas renoveerimine näitab, kuidas säästliku arengu saab integreerida ärilistesse ettevõtmistesse, tuues kaasa keskkonnaalaseid ja kulueeliseid ning ka paremaid finantseerimistingimusi.” Arnover rõhutas, et märkimisväärset energiasäästu saab saavutada ka olemasolevate hoonete renoveerimisel.

Hoone ehitati 2001. aastal ning alates 2015. aastast kuulub hotell EfTEN Kinnisvarafond II portfelli. “Meie kogemus Radissoni hotelliga näitab, et olulise energiasäästu saavutab ka vanade majade renoveerimisel mõistlike kuludega. Seega A-klassi energiamärgise saamine ei nõua uute ja sageli kalli hinnaga hoonete ehitamist,“ ütles EfTEN Capitali jätkusuutliku arengu valdkonnajuht Merle Purre. ,,EfTEN investeeris hoone energiatõhususse 250 eurot ruutmeetri kohta ning lisaks energiasäästule saavutasime läbi rohelaenu kokkuhoiu ka intressikuludes,’’lisas Purre.

“Antud finantseering kinnitab ka SEB pühendumust jätkusuutlikkuse edendamisele kinnisvarasektoris. Toetame ka edaspidi olemasolevate hoonete renoveerimist kõrge energiatõhususe standarditele vastavaks ning aitame seeläbi kaasa süsinikuheidete vähendamisele ja loodusvarade säilitamisele,” ütles Arnover. “Usume, et toetades selliseid algatusi, saame innustada rohkem ettevõtteid jätkusuutlikkust oma tegevuses prioriteediks seadma.”

Renoveeritud Radisson Collection hotell vastab viiele tärnile ning pakub mitmeid tipptasemel teenuseid, sealhulgas Eesti disainerite poolt kujundatud hotellitoad, SPA kompleksi, 1000 ruutmeetrise konverentsikeskuse ning kahte tipprestorani. Hotelli siseviimistluses on kasutatud jätkusuutlikke lahendusi, nagu vanadest kalavõrkudest taastoodetud reljeefsed vaibad koridorides ja fotograaf Kristoffer Vaikla fotod tubade seintel, mis tutvustavad Eestit läbi 12 erineva teema.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute sellega.
Loe ka ettevõtte Privaatsuspoliitikat.

OK