EfTEN CapitalEfTEN Capital

Uudised

Euromoney uuring: EfTEN Capital on teist korda Kesk- ja Ida-Euroopa parim kinnisvara fondivalitseja

Baltikumi kinnisvarainvesteeringutele keskenduv EfTEN Capital AS on Kesk- ja Ida-Euroopa parim kinnisvara fondivalitseja. Sellele tulemusele jõudis Euromoney värske rahvusvaheline uuring, kus üle Euroopa osalesid enam kui 15 000 kinnisvarasektori esindajat. EfTEN võitis Euromoney uuringus parima Kesk- ja Ida-Euroopa kinnisvara fondivalitseja tiitli ka eelmisel korral, 2021. aastal.

„Võrreldes kahe aasta taguse uuringuga on olukord kinnisvarasektoris märkimisväärselt muutunud. Kiiresti ja paljude jaoks ootamatult tõusnud intressimäärad on mitmed kinnisvarasektori ettevõtted ja fondid pannud suure surve alla. Läbi ajaloo on vähe selliseid fondivalitsejaid, kes suudavad häid tulemusi näidata nii buumi- kui ka langusfaasides. Seetõttu teeb eraldi head meelt asjaolu, et EfTENil õnnestus auhind võita kahel majanduskeskkonna mõttes väga erineval aastal,“ kommenteeris EfTEN Capitali tegevjuht Kristjan Tamla.

Euromoney tõi EfTENi puhul esile kaks peamist tugevust. Esiteks on EfTEN säilitanud fondide tugeva rahavoo ja finantsseisu ka keerulises majanduskeskkonnas. Lisaks kogub ettevõte hallatavate varade kohta detailselt ja automatiseeritult mahukaid andmeid, mis võimaldab parandada varade energiatõhusust ja kulude juhtimist.

Kristjan Tamla sõnul jätkab EfTEN kasvuvõimaluste otsimist Balti riikides. Lähiajal on plaanis luua uus, institutsionaalsele investorile suunatud fond, mis katab pankade konservatiivsemaks muutunud laenupoliitikast tekkinud ärikinnisvara rahastamisauku. Uue fondi najal saab kinnisvarasektor rahastamisallika, mis täiendab senist pangalaenu keskset finantseerimist ning fondi investorid saavad laiendada oma rahapaigutusi kinnisvarasektoris.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute sellega.
Loe ka ettevõtte Privaatsuspoliitikat.

OK