EfTEN CapitalEfTEN Capital

Uudised

EfTEN-i fondide ühinemisel tekib ligi 350-miljoniline Balti ärikinnisvarafond

Börsiettevõte EfTEN Real Estate Fund III AS ühendab endaga EfTEN Kinnisvarafond AS-i, mille tulemusena tekib ligi 350 miljoni eurose varade mahuga ärikinnisvarafond, mille portfellis on Baltimaades 29 ärihoonet.

„Kuna kinnisvara on mahuäri, siis kahe identse investeerimisstrateegiaga fondi ühendamisega tekib suurem haare ning ühendfond muutub ahvatlevamaks ka välisinvestoritele. Ligi 350 miljoni eurose varade mahuga ühendfondil on eeldus jõuda Nasdaq Balti põhinimekirja kümne suurima ettevõtte hulka, arvestades fondi ligi 175 miljoni eurost omakapitali,“ ütles fondivalitseja EfTEN Capital AS-i tegevjuht Viljar Arakas.

Fondide ühinemislepingu põhjal on tehingus ühendav pool Balti ärikinnisvarasse investeeriv EfTEN Real Estate Fund III AS, mille aktsiad on noteeritud Nasdaq Balti põhinimekirjas. Ühinemise peavad heaks kiitma mõlema ühingu aktsionäride üldkoosolekud, mis toimuvad 2020. aasta märtsis. Ühinemise järgselt hakkab fond kandma ärinime EfTEN Real Estate Fund AS.

Arakas lisas, et ühinevate fondide juhatuste hinnangul on laiem turusentiment kinnisvarainvesteeringute osas positiivne. „Ühinemisega suureneb varade hajutatus, sh geograafiliselt, ning vähenevad üksikinvesteeringu osakaal ja sellest tulenevad riskid nii fondidele kui ka aktsionäridele. Samas säilib fondide senine oportunistlik ja väärtust lisav investeerimisstrateegia ning ei muutu riskiprofiil,“ ütles Arakas.

Suurem turukapitalisatsioon ja parem nähtavus investorite hulgas loob paremad eeldused turulikviidsuse suurenemiseks ning kinnisvarainvesteeringute arendamiseks ja finantseerimiseks. „Lähimineviku investeerimistempot aluseks võttes kuluks EfTEN Real Estate Fund III ühendfondi mahus varadeni jõudmiseks veel vähemalt viis aastat,“ märkis Arakas.

Enne ühinemise jõustumist müüvad LHV pensionifondid EfTEN Kinnisvarafondis 25 miljoni euro väärtuses oma osaluse, mille omandavad peamiselt fondivalitseja EfTEN Capitali asutajapartnerid ja teised institutsionaalsed investorid. EfTEN Kinnisvarafondi aktsionäride ring, kellele kuuluvad fondi aktsiad asendatakse ühinemisel EfTEN Real Estate Fund III omadega, määratakse 31. märtsi 2020 seisuga.

Plaani kohaselt algaks ühendfondi aktsiatega kauplemine Tallinna börsil 2020. aasta juuni teises pooles.

EfTEN Real Estate Fund III AS on 2015. aastal asutatud Balti riikide ärikinnisvarasse investeeriv alternatiivne kinnisvarafond, mille aktsiad on alates 1. detsembrist 2017 noteeritud Nasdaq Balti põhinimekirjas. Fondi portfellist moodustavad praegu 46% kaubanduspinnad, 27% logistikapinnad ja 27% büroohooned. Riikide lõikes on portfellist Leedus 64%, Eestis 28% ja Lätis 8%. Fondi investeerimisportfelli kuulub 11 objekti: DSV logistikakeskused Tallinnas, Riias ja Vilniuses, ABC Motors AS-i müügi- ja teeninduskeskus Tallinnas, Hortese aianduskeskus Laagris ning Tähesaju Hortese aianduskeskus Lasnamäel, Laagri Selver, ärikeskus Evolution Vilniuses, Saulės Miestase kaubanduskeskus Šiauliais ning Laisves 3 ja Ulonų büroohooned Vilniuses. Fond on sõlminud võlaõiguslikud ostulepingud kahe ärihoone omandamiseks Lätis – tegu on Riia lennujaama territooriumil asuva büroohoonega, kus asub airBalticu peakorter, ning Riia külje all Ķekavas asuva tootmis- ja laohoonega.

Alternatiivne, kinnine investeerimisfond EfTEN Kinnisvarafond AS on EfTEN-i esimene fond, mis alustas investeerimistegevust 2008. aastal ning lõpetas uutesse ärihoonetesse investeerimise 2014. aastal, kui fondi plaanitud maht oli saavutatud. Fondi varadest on 75% Eestis ning investeerimisportfelli kuulub 18 objekti, sealhulgas Hotell Palace, Mustika kaubanduskeskus ning mitmed büroohooned Tallinnas, UKU keskus Viljandis ning politsei ja pääste ühishoone Rakveres.

Mõlema fondi koguvaradest moodustavad kinnisvarainvesteeringud üle 85% ning muu vara on peamiselt kontodel olev vaba raha. Fondide varade hindamise viis läbi Colliers International, mis on olnud EfTEN-i kõikide fondide varade hindaja alates 2013. aastast.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute sellega.
Loe ka ettevõtte Privaatsuspoliitikat.

OK