EfTEN CapitalEfTEN Capital

Uudised

EfTEN Capital ostab 145 üürikorterit Tallinna tänaval Vilniuses

EfTEN Capital ostab Leedu kinnisvaraarendajalt REWO osa TALINO korteriarendusest Vilniuses. Arendusprojekti esimeses faasis ehitatavad 145 korterit lähevad üürieluasemetele keskenduva EfTEN Residential Fundi omandusse.

Justiniškėsi piirkonnas aadressil Talino 9 (Tallinna tänav 9) asuvat kvartalit arendatakse neljas järgus. Kokku on sinna planeeritud 447 korterit suuruses 25–80 ruutmeetrit. Kortermajade ehitamine on alanud ja EfTENi omandusse läinud esimene arendusjärk peaks valmima 2024. aasta kolmandas kvartalis.

„EfTEN Residential Fundi strateegia näeb ette peredele sobivate, kaasaegsete ja hea infrastruktuuriga korteriprojektide elluviimist koostöös tunnustatud arendajatega. TALINO projekt vastab kõigile neile tingimustele ning meil on hea meel, et jõudsime REWOga kokkuleppele,“ ütles EfTEN Capitali tegevjuht Viljar Arakas, kelle sõnul on tegu fondi esimese, kuid tõenäoliselt mitte viimase tehinguga Vilniuses.

REWO tegevjuht Edvinas Malevskis märkis, et Vilniuse üürikorterite ostupoolele on lisandunud institutsionaalsed investorid ning ta ei kahtle, et nad on sellel turul üha aktiivsemad.

“Usun, et kvaliteetne, üüriturule keskenduv fond loob väärtust kõigile TALINO arenduse elanikele. Oleme juba aastaid valmistunud selliste investorite üüriturule tulekuks ning praegune tehing on selle oodatud tulemus. Järgneva nelja kuni kuue aasta jooksul pakume turule ligikaudu 2500 korterit, millest 20-25 protsenti läheks institutsionaalsetele investoritele,” ütles ta ja lisas, et REWO suhtles ka teiste institutsionaalsete investoritega ja ettevõtte projektid köitsid nii nende kui ka family office’ite tähelepanu.

Suurim Vilniuse elamukinnisvara müük investeerimisfondile

Kuigi tehingu väärtust ei avalikustata, ütles REWOt esindanud Wallessi advokaat Evaldas Klimas, et tegemist on seni suurima Vilniuse elamukinnisvara müügiga investeerimisfondile.

„Antud juhul oli kahel professionaalsel äripartneril selge äriline eesmärk, mille saavutamiseks tuli leida sobiv juriidiline vorm. Turul on juba olemas selliste tehingute läbiviimise protseduurid ning on teada, kuidas jaotuvad osapoolte kohustused. Ma ei kahtle, et selliseid tehinguid tuleb tulevikus üha rohkem,” ütles Klimas.

“Aitasime EfTENil lõpule viia teise üürikorterite tehingu Leedus. Meil on hea meel, et saime varasemat kogemust rakendada suurimas seda tüüpi tehingus Vilniuses,” ütles EfTENit esindanud FORTi advokaat Rūta Radzevičiūtė-Meizeraitė.

Tehingu osapooled nõustuvad, et institutsionaalsete investorite sisenemine üüriturule toob kasu eelkõige üürnikele. Arakase sõnul muutub korterite üürimine lihtsamaks ja turvalisemaks. “Oleme üürileandja, kes keskendub klientide vajadustele ja üürilepingute järjepidevusele ning meie tegevus on läbipaistev. Pakume üürnikele kvaliteetset kinnisvarahaldust, nutikaid lahendusi ja lisateenuseid,” lisas EfTEN Capitali tegevjuht.

REWO portfellis on praegu mitmeid Vilniuses eluasemeprojekte: Žygymantų 12, Žvērynas City, Skvero Namai, Mo Garden, Talino, aga ka veel planeerimisjärgus olevaid projekte nagu Lazdynais ja Turniškės.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute sellega.
Loe ka ettevõtte Privaatsuspoliitikat.

OK